niedziela, 8 listopada 2009

Inter - stop

W dzisiejszym posticipo Inter zremisował z Romą 1-1. Juventus zbliża się więc do zespołu Mourinho na 5 oczek i możemy sądzić, że będzie chciał kontynuować ten trend. Podział punktów jest wynikiem zasłużonym. Inter znowu podarował rywalom pierwsze 45 minut (tak jak z Kijowie). The Special One posadził na ławce Sneijdera i widać było w szeregach Interu brak tego kreatywnego pomocnika. W linii pomocy za dużo było mięśni, a za mało jakości. Wykorzystali to goście za sprawą Vucinica, który mógł zdobyć jeszcze jedną bramkę. Przykrej kontuzji doznał Daniele De Rossi, który natychmiast został odwieziony do szpitala.

W przerwie trener mediolańczyków dokonał dwóch zmian: Snejider i Balotelli weszli za Vieirę i Muntariego. Praktycznie w pierwszej akcji wyrównał Eto'o i zdawało się, że nerazuurri będą mieć już z górki. Tak się nie stało. Obie ekipy stworzyły jeszcze swoje okazje, końcówka należała już wyraźnie do Interu. Roma zasłużyła jednak na ten remis. Trzeba docenić charakter tej drużyny, która przyjechała do Lombardii mocno osłabiona, a dodatkowo straciła jeszcze swojego najlepszego pomocnika. Inter rozczarował, nadal ma problemy z ustabilizowaniem formy.